Оволодіння класичними, посткласичними та постмодерністськими методами дослідження текстів як смислових одиниць з огляду на власну наукову діяльність.

Мета курсу: формування у майбутніх бакалаврів чіткого уявлення про мову як визначальну складову культури філософського мислення, окреслення головного питання мови як екзистенційно-онтологічної проблеми в різних концептуально-теоретичних позиціях, сприяння осмисленню специфіки, суті та соціального значення філософії мови в межах західної інтелектуальної парадигми.

Формування у студентів системи знань про сутність, структуру та специфіку аналітичної діяльності; опанування майбутніми дослідниками методологічного арсеналу аналітичної діяльності.

Формування у майбутніх бакалаврів усіх спеціальностей УДУ імені Михайла Драгоманова базових знань і вмінь, пов’язаних з обґрунтуванням, доведенням і спростуванням різноманітних тверджень. 

формування у майбутніх бакалаврів усіх спеціальностей УДУ імені Михайла Драгоманова базових знань про особливості нових шляхів сучасної науки з огляду на інтеграцію її різнорідних складових частин та виклики сьогодення і майбутнього.

Удосконалення культури логічного мислення шляхом формування вмінь перевірки інформації на істинність.

Дисципліна передбачає напрацювання студентами знань про систему філософських знань, які виступають методологічними засобами у науково-педагогічних і психологічних дослідженнях при аналізі тілесного дискурсу. Знайомить із інструментально-категоріальним апаратом, який сприяє формуванню науково-філософського погляду на сучасні практики, пов’язані з тілом і тілесним досвідом.

Дисципліна циклу спеціальної підготовки аспірантів зі спеціальності "Філософія".

Мета: ознайомлення з провідними шляхами вирішення філософських проблем.

Курс для студентів ОНП "Теоретична та практична філософія" ОКР "Магістр" покликаний допомогти бакалаврам з базовою філософською освітою на новому рівні узагальнити й систематизувати знання з сучасної логіки, а бакалаврам з іншопрофільною освітою - доповнити знання традиційної формальної логіки її класичною та некласичними альтернативами.

Курс з історії зарубіжної філософії для студентів ОНП "Теоретична та практична філософія" ОКР "Магістр" покликаний допомогти бакалаврам з базовою філософською освітою на новому рівні узагальнити й систематизувати знання з історії філософії, а бакалаврам з іншопрофільною освітою - суттєво підвищити рівень власної історико-філософської підготовки.

Чверть змісту курсу "Історія філософії", яка включає в себе відповідні епохи.

Метою викладання  ___філософської логіки_ _ є формування у майбутніх бакалаврів філософії навичок дисциплінізації філософської думки, строгого стилю мислення, навичок критичного мислення та раціональної легітимізації соціальної поведінки. 

Основними завданнями вивчення дисципліни __філософська логіка _ є ознайомлення з  історичними та теоретичними аспектами класичної та некласичних логік як апарату розвязання філософських проблем; вивчення основ логічного аналізу міркувань засобами класичної та некласичних логік; аналіз провідних напрямків сучасних некласичних логічних теорій та їх місця у системі гуманітарного знання.


Вибіркова дисципліна для 2-го рівня вищої освіти

В процесі вивчення курсу особлива увага приділяється методологічним питанням, які мають особливе значення для майбутніх фахівців різних галузей наукового знання.

Створення умов для формування у магістрів  навиків і вмінь до професійної і самостійної роботи з підготовки та проведення лекцій та семінарських занять з філософії (філософських дисциплін) на різних факультетах ЗВО.

Створення умов для формування у магістрів  навиків і вмінь до професійної і самостійної роботи з підготовки та проведення лекцій та семінарських занять з філософії (філософських дисциплін) на різних факультетах ЗВО.