Галузь знань

05Соціальні та поведінкові науки

Спеціальність

052«Політологія»

Освітній рівень        

магістр

Проведення олімпіади з спеціальності політологія

Метою курсу “Політична культура” є формування у студентів системи знань про концепції політичної культури, що склалися в політичній науці, про сутність поняття “політична культура”; про типи політичної культури; про політичну культуру як історично зумовлену сукупність загальноприйнятих способів політичної взаємодії та правил і норм, що регулюють їх, яка відображає соціальний досвід, традиції і інтереси соціальних суб’єктів у вигляді системи фундаментальних політичних цінностей, установок і моделей поведінки.

Головною метою політичної культури, як навчальної дисципліни, є формування навичок і вмінь використання здобутих знань на різних рівнях політичної діяльності. 

Курс орієнтований на розвиток знань, умінь і навичок з популяризації сучасних політичних знань та викладання політичних наук.

Курс орієнтований на розширення знань, умінь і навичок з ідентифікації та дослідження сучасних політичних проблем  майбутніми магістрами політології.

Курс орієнтований на засвоєння знань, умінь і навичок з основ політичної аналітики та прикладної політології загалом.

Наскрізним змістом курсу для аспірантів є сучасні знання про методи, засоби, технології прикладних політологічних досліджень, уміння їх застосовувати в проєктах, адаптація в професійній і науковій діяльності політологів. 

Курс "Прнципи та цінності демократії" для здобувачів третього рівня вищої освіти - доктор філософії (політичні науки). Спеціальність 052 - Політологія

Викладач - доктор політичних наук, професор Остапенко М. А. 

Дисципліна для здобувачів третього рівня вищої освіти (доктор філософії - політичні науки)

Викладачі - доктор політичних наук, професор Остапенко М.А., кандидат політичних наук, доцент Волянюк О.Я.

Курс підготовки здобувачів вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні на здобуття ступеня: доктор філософії (PhD) за спеціальністю: 052 – ПОЛІТОЛОГІЯ галузі знань: 05 – СОЦІАЛЬНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ НАУКИ 

Викладач - доктор політичних наук, професор Новакова Олена Вікторівна

Курс підготовки здобувачів вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні на здобуття ступеня: доктор філософії (PhD) за спеціальністю: 052 – ПОЛІТОЛОГІЯ галузі знань: 05 – СОЦІАЛЬНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ НАУКИ

Викладач: доктор політичних наук, професор Новакова Олена Вікторівна.

Мета  дисципліни – ознайомитися з основними концепціями, категоріями та теоріями, що створюють основу для об’єктивного осмислення політичної сфери суспільства, раціональної політичної активності.

Завдання дисципліни - вивчення об’єкту, предмету, принципів, методології політичної теорії.

Курс підготовки магістрів спеціальності "Політологія". Викладач професор Новакова Олена Вікторівна.

Програма навчальної дисципліни "Геополітика" освітнього ступеня "бакалавр" спеціальності "Політологія", галузі знань 05 соціальні та поведінкові науки.

Викладач професор Новакова Олена Вікторівна.

Програма навчальної дисципліни "Геополітика" освітнього ступеня "бакалавр" спеціальності "Політологія", галузі знань 05 соціальні та поведінкові науки.

Викладач професор Новакова Олена Вікторівна.

Програма курсу “Основні політичні доктрини сучасності” відображає навчальні складові двох дисциплін, перший розділ присвячено історії розвитку західної політичної науки, другий сталим конструкціям в масовій політичній свідомості – політичним доктринам, які склалися на основі політичних знань людства на початок ХХІ століття. Програма та курс відображає найновіші підходи у висвітлені політичних та політологічних шкіл сучасного світу. Окремим блоком у програмі представлений політологічний класицизм, який фактично був переходом від формально-логічного підходу, біхевіоризм - як перехідну основу включення опосередкованого вторинними політичними компонентами політичного суб’єкту та системний постмодернізм, як певний паралельний світ усвідомлення політичних ідей та характерологічних складових світової цивілізації у ХХ столітті.

Частина присвячена власне політичним доктринам формально-логічно і системно підходить до аналізу класичних та модерністських політичних доктрин, місця в них економічних детермінант ресурсного забезпечення владних моделей, місця і ролі утилітарного політичного інтересу в ідейному потенціалі масової політичної свідомості різних хронологічних відрізків часу.

Курс “основні політичні доктрини сучасності” є логічних продовженням вивчення історичної генези світової політичної науки, утворення окремих політологічних шкіл, методологічних суперечок і криз у висвітлені політичних процесів тими чи іншими науковими авторитетами.

Основними знаннями котрі повинні отримати студенти за результатами вивчення курсу є характеристики наукових шкіл та напрямків, знання основних етапів розвитку політичної науки та характеристик класичних і модерністських політичних доктрин. Основними вміннями є вміння орієнтуватися у методології наукового аналізу тієї чи іншої політологічної школи, розрізняти тип політичних теорій, проводити порівняння з політичним розвитком сучасної України.

Курс „Політичні еліти і політичне лідерство” покликаний ознайомити студентів з основними підходами до пояснення феноменів політичної еліти і політичного лідерства. В курсі розглянуто сутнісні характеристики існування і формування політичної еліти, процесуальні особливості її функціонування в політиці. Розглядається феномен політичного лідерства, концепції та функціональні особливості його діяльності, новітні тенденції в розвитку лідерства.

Метою вивчення даної дисципліни є сформулювати цілісне бачення проблематики політичної еліти і політичного лідерства, окремі аспекти якої вивчають спеціальні курси, а також набути на основі здобутих знань навичок наукових досліджень і робіт у форматі “політичні еліти і політичне лідерство”.