Метою викладання навчальної дисципліни «Історичне країнознавство» є: забезпечення засвоєння студентами історичних факультетів цілісної системи фактологічного матеріалу, формування у них вмінь аналізувати події, давати їм порівняльну характеристику та узагальнення і, на основі цього, – визначати тенденції, закономірності та особливості економічного, соціального та політичного розвитку країн Світу.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Історичне країнознавство» є: теоретичне осмислення, комплексне опанування та знаннями засад історичного розвитку країн, як соціально-економічних та політичних одиниць. А також розширення знань щодо духовно-культурного надбання країн Світу. Курс дає змогу систематизувати та узагальнити різнорідні дані про історію, державний устрій, економічний розвиток, населення, культуру та соціальну організацію й положення країн у сучасному світі через усвідомлення особливостей історичного розвитку кожної із країн. Спрямована на розвиток у студентів творчого мислення та вміння аналізувати й узагальнювати історичний матеріал у певній системі; порівнювати, оцінювати, пояснювати факти на основі здобутих із різних джерел знань.



Метою викладання навчальної дисципліни «Історія країн Південного Кавказу» є: забезпечення засвоєння студентами історичних факультетів цілісної системи фактологічного матеріалу, формування у них вмінь аналізувати  події, давати їм порівняльну характеристику та узагальнення і, на основі цього, – визначати тенденції, закономірності та особливості економічного, соціального та політичного розвитку країн Південного Кавказу.


Метою викладання навчальної дисципліни «Сучасні міжнародні відносини» є: на основі сучасних теоретико-методологічних підходів розкрити природу, сутність сучасних міжнародних відносин як явища суспільного життя історичної і політологічної категорії та самостійної науки, показати етапи їх історичного розвитку, середовище, види і типи, проаналізувати функціональну та  інституціональну структуру міжнародних відносин, закономірності, тенденції і проблеми розвитку в умовах глобалізаційних процесів.



Метою викладання навчальної дисципліни є: забезпечення засвоєння студентами історичних факультетів цілісної системи фактологічного матеріалу, формування у них вмінь аналізувати  події, давати їм порівняльну характеристику та узагальнення і, на основі цього, – визначати тенденції, закономірності та особливості економічного, соціального та політичного розвитку країн Центральної Азії Близького та Середнього сходу.