- Викладач: Давидюк Людмила Володимирівна
Курс присвячено розкриттю психологічного потенціалу художньої літератури для розвитку особистості та спрямований на навчання використовувати його у викладанні предметів мовно-літературного циклу та в житті.
- Викладач: Клименко Жанна Валентинівна
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики викладання світової літератури Холодна Ю.М.
- Викладач: Холодна Юлія Миколаївна
Курс призначений для студентів 4 курсу (спеціальність - середня освіта) з метою якісної підготовки до курсового та державного екзаменів.
- Manager: Мельник Анжела Олегівна
- Викладач: Ісаєва Олена Олександрівна
- Manager: Мельник Анжела Олегівна
Курс призначено для допомоги студентам у написанні курсової роботи з методики викладання зарубіжної літератури.
- Викладач: Бицько Оксана Костянтинівна
- Manager: Мельник Анжела Олегівна
Педагогічна практика із зарубіжної літератури студентів освітнього рівня «бакалавр» проводиться в базових загальноосвітніх навчальних закладах різного типу з відривом від аудиторного навчання.
Мета практики: закріплення теоретичних знань та умінь, отриманих у процесі опанування курсу методики викладання зарубіжної літератури та під час пропедевтичної практики; підготовка до цілісного виконання функцій учителя зарубіжної літератури та класного керівника, системної навчально-виховної роботи з учнями.
- Викладач: Бицько Оксана Костянтинівна
Фаховий практичний курс призначений студентам факультету іноземної філології (3 к. ден. СО і Ф) з метою їх професійної підготовки
- Викладач: Півнюк Надія Олександрівна
Курс призначений для підготовки студентів освітнього рівня магістр до написання дипломної (магістерської) роботи з методики викладання зарубіжної літератури.
- Викладач: Бицько Оксана Костянтинівна
Курс призначений для підготовки студентів освітнього рівня бакалавр до написання дипломної (бакалаврської) роботи з методики викладання зарубіжної літератури.
- Викладач: Бицько Оксана Костянтинівна
Предмет вивчення вибіркової дисципліни – теорія і стратегії розвитку критичного мислення в процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах. Її мета - розвиток критичного мислення студентів-філологів і майбутніх учителів та формування професійної готовності до розвитку критичного мислення учнів у процесі вивчення зарубіжної літератури.
- Викладач: Бицько Оксана Костянтинівна
Метою викладання навчальної дисципліни "Технології літературної освіти" є підготовка студентів до інноваційної діяльності у процесі викладання зарубіжної літератури в школі та виші, удосконалення їхньої професійної освіти.
- Manager: Мельник Анжела Олегівна
-
Мета курсу - розвиток медіакомпететностей та критичного мислення майбутнього вчителя-філолога, що дозволить йому організувати навчально-творчу діяльність з використанням актуальних медіатекстів.
- Викладач: Ісаєва Олена Олександрівна
Методика викладання зарубіжної літератури - прикладна педагогічна дисципліна про літературну освіту, виховання та всебічний розвиток учнів засобами зарубіжної (переважно перекладної) літератури.
Теоретичне завдання МВЗЛ як науки полягає у виявленні закономірностей процесу вивчення зарубіжної літератури в школі, а практичне завдання - у підготовці вчителя до викладання шкільного курсу «Зарубіжна література», формуванні в нього відповідної професійної компетентності (знань, умінь, навичок і світоглядних переконань), здатності до раціонального використання методів і прийомів, спроможних забезпечити найвищу результативність навчання предмету.
- Викладач: Бицько Оксана Костянтинівна
Вибіркова навчальна дисципліна (за вибором студентів), спрямована на оволодіння студентами (майбутніми вчителями й філологами) основами теорії мистецтва виразного слова та набуття навичок виразного читання творів різних родів і жанрів.
- Викладач: Бицько Оксана Костянтинівна
Вибіркова навчальна дисципліна (за вибором студентів), призначена для підготовки фахівців із філології та середньої освіти.
Мета курсу - сформувати загальне уявлення про літературу Сходу в її регіональному, національному, жанрово-родовому та авторському розмаїтті та підготувати до її викладання в межах шкільного курсу "Зарубіжна література".
- Викладач: Бицько Оксана Костянтинівна
Мета дисципліни - надання майбутнім педагогам-словесникам системи знань та умінь, необхідних для здійснення практичної діяльності, та формування на їхній основі професійних компетентностей вчителя зарубіжної літератури.
- Manager: Мельник Анжела Олегівна
- Викладач: Чепурко Олена Михайлівна
Курс нормативної навчальної дисципліни «Практикум з української мови» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки фахівців освітнього рівня бакалавр, галузі знань 01 – Освіта , спеціальності 014 – Середня освіта,014.02 – Середня освіта (мова і література (англійська).
Предметом вивчення навчальної дисципліни є українська літературна мова на сучасному етапі її розвитку.
Міждисциплінарні зв’язки
Успішність вивчення дисципліни «Практикум з української мови» забезпечується підготовкою студентів з таких дисциплін:
- Історія України. Утворення народності й нації. Розвиток національної культури.
- Діалектологія. Діалекти української мови, їхні особливості.
- Історія мови. Історичні коментарі до фонетичних, лексичних та граматичних явищ української мови.
- Стилістика. Характеристика стилістичної системи української мови, особливості кожного функціонального стилю.
- Культура мовлення. Вчення про мовну норму, види мовних норм сучасної української мови.
- Російська мова. Зіставлення фонетичних і граматичних явищ з метою уникнення інтерференції.
- Українська література. Твори класиків українського народу.
Мета і завдання навчальної дисципліни
Метою викладання навчальної дисципліни «Практикум з української мови» є відновлення й поглиблення, закріплення й розширення, узагальнення й систематизація правописних знань з основних розділів (орфографія та пунктуація) української мови; вироблення практичних умінь і навичок удосконалення власного й чужого усного та писемного мовлення; формування орфографічної і пунктуаційної грамотності, що є основою розвитку комунікативної компетенції особистості формування студентів-філологів.
Основними завданнями вивчення дисципліни є
● у теоретичному аспекті: поглиблення й розширення загальних питань правопису; засвоєння основних критеріїв класифікації орфограм і пунктограм;
● у практичному аспекті: оволодіння системою орфограм і пунктограм; закріплення й систематизація орфоепічних, орфографічних, пунктуаційних та граматико-стилістичних умінь і навичок; поглиблення знань про мову, принципи українського правопису; підвищення мовної грамотності й мовної культури майбутніх педагогів.
- Викладач: Холодна Юлія Миколаївна