Мета дисципліни "Основи маркетингу в дизайні та менеджмент дизайн-проєктів" полягає в ознайомленні студентів з основними принципами і методами маркетингу, що застосовуються у сфері дизайну. Ця дисципліна спрямована на надання студентам необхідних знань та навичок щодо використання маркетингових інструментів для успішного управління дизайн-проєктами. Вона також має на меті розкриття важливості врахування маркетингових аспектів при розробці та реалізації дизайнерських ідей та продуктів.
Предмет вивчення навчальної дисципліни - процес управління у сфері дизайну та мистецтва; сукупність принципів, методів та засобів реалізації підприємницької діяльності у сфері мистецтва.
- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
Мета і завдання навчальної дисципліни ознайомлення студентів із концепціями fashion-індустрії ХХI століття; формування у студентів здатності розуміти процеси у fashion-індустрії у локальному та глобальному контекстах, особливості становлення та розвитку дизайнерських брендів; бізнес стратегії у fashion-індустрії.
Предмет вивчення навчальної дисципліни fashion-менеджмент – процес управління у сфері індустрії моди, культури та мистецтва; сукупність принципів, методів та засобів заснування та просування модних брендів у fashion-індустрії ХХI століття.
- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
Програма вибіркового блоку. Навчальна дисципліна "Основи екодизайну" складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки фахівців освітнього рівня бакалавр, галузі знань 02- мистецтво, спеціальності 022-дизайн.
Протягом курсу студенти вивчатимуть основи екологічного менеджменту та маркетингу, принципи та засади інноваційного підприємництва; процеси розробки і впровадження екологічних інноваційних проєктів; засади циркулярної економіки; успішні приклади екологічних проєктів, що були виведені на ринок та особливості їх конкурентної боротьби.
Курс спрямований на подолання глобальних та екологічних проблем. Усі ці аспекти, нині набувають великого значення в сучасному дизайні. Даний курс є інтегративною дисципліною, що показує як із загостренням екологічної кризи екологами, культурологами, філософами, педагогами, соціологами проводиться пошук методологічних, теоретичних і технологічних засад системи екологічної освіти майбутніх дизайнерів, які повинні практично втілювати фундаментальні розробки в сфері інноваційних технологій.
Предмет вивчення навчальної дисципліни – теоретичні основи та практичні компоненти екологічного дизайну та екологічного менеджменту як системи екологічного управління.
Метою викладання навчальної дисципліни «Основи екодизайну» – формування комплексу умінь щодо практичних навичок з впровадження ефективних управлінських рішень, а також формування усвідомленого екологічного світогляду як необхідного атрибуту якісно нової ідеології в управлінській діяльності та дизайні. Привити екологічні компетентності майбутнім дизайнерам, визначити особливості формоутворення об’єктів дизайну з урахуванням екологічних вимог, дослідити основні наукові напрямки розвитку екології у дизайні.- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
Дисципліна вибіркового блоку. Навчальна дисципліна арт-менеджмент складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки фахівців освітнього рівня бакалавр, галузі знань 02-культура і мистецтво, спеціальності 022 -дизайн.
Курс спрямований на вивчення сфери творчих індустрій як глобального так і локального ринку, теоретичних та практичних складових арт-менеджменту та специфіки його становлення, практики реалізації соціокультурних проєктів в умовах війни, розвитку ринкових відносин. Через дисципліну арт-менеджмент студенти вивчатимуть сферу арт-індустрії, головним чином сучасний арт-ринок України в контексті світового досвіду управління у сфері мистецтва.
Предмет вивчення навчальної дисципліни: арт-менеджмент як процес управління у сфері культури та мистецтва; сукупність принципів, методів та засобів реалізації підприємницької діяльності у сфері мистецтва.
Метою викладання навчальної дисципліни арт-менеджмент є: формування у студентів професійних знань, навичок та умінь з арт-менеджменту і виховання у них потрібних професійних та особистісних якостей, необхідних фахівцям і управлінцям структур, організацій у сфері культури та мистецтва.
- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
Дисципліна проєктування зорієнтована на підготовку майбутніх фахівців у галузі дизайну одягу.
Курс передбачає вивчення методів і підходів до проєктування колекцій одягу та взуття.
Зокрема, під час курсу студенти вивчають особливості проєктування промислових колекцій, підготовку проєктів для презентації тощо .
- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
Актуальність курсу Філософія моди та дизайну розглядає філософські імплікації дизайну та моди, вивчає співвідношення людини та світу, розглядає морально-етичні цінності та їх вплив на сферу моди та дизайну.
Даний курс допомагає коректно сформувати актуальні концепції майбутніх проєктів через призму філософії.
Курс Філософія моди та дизайну допоможе розкрити науково-дослідний потенціал у студента.
- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
Проєктування - фахова дисципліна, що починається на першому, і закінчується на шостому курсі навчання.
Курс проєктування є інтегративною дисципліною, що поєднує культурологічні, етичні, художні, контструктивно- технологічні знання.
На другому курсі дизайнери одягу вивчають метод проєктування: риторичні трансформації, що здійснюються на макро мікрорівні.
За допомогою методу риторичних трансформацій як автоматизованої граматики проєктування студенти виконують колекції одягу, взуття та аксесуарів.
- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
Проєктування. Вивчення навчальної дисципліни зорієнтовано на освоєння теоретичних основ та практичних компонентів проєктування, проєктних методів.
Мета і завдання навчальної дисципліни: прищепити студенту відчуття пластики, об'ємно- просторове мислення, гармонії за рахунок синтезу художніх та композиційних закономірностей.
Основними завданнями вивчення дисципліни: навчитися ставити цілі та поетапно виконувати завдання, що визначаються цілями проєктування;
навчитися формувати проєктну мету, експлікувати її як ряд проєктних завдань і поетапно вирішити їх у особистій творчій праці;
навчитися здійснювати композиційне вирішення у визначеному проєктним завданням форматі;
прищепити уміння надавати виразності та цілісного проєктного рішення у творчих роботах;
навчитися використовувати композиційні засоби та проєктні методи в процесі розробки творчих завдань;
практично використовувати теоретичні знання, набуті навички, методи, прийоми для побудови різноманітних композицій.
- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
Проєктування та основи композиції - фундаментальна дисципліна, в основу якої покладено підготовка майбутніх фахівців з дизайну. Курс зорієнтований на формування у студентів базових компетентностей в їх художньо- практичній діяльності з дизайну, освоєння основ композиції та проєктування.
- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
У курсі розглядається поняття універсального дизайну інклюзивного дизайну), що містить як описовий, так і оціночний аспекти, що включає в себе судження про моральні цінності, опис філософсько-антропологічних фактів, що дають чітке уявлення про соціальні, етичні та естетичні проблеми в області інклюзивного дизайну. Курс розкриває можливість інтеграції людей з інвалідністю у суспільство з точки зору дизайну одягу, середовища, інтер'єру, предметного дизайну тощо.
- Викладач: Дерман Ліля Миколаївна
Ознайомлення з основними властивостями кольору,набуття навичок відтворення форми предметів за допомогою колірної плями. Студент повинен отримати знання щодо застосування кольору в живописі і навчитися застосовувати основні виразні засоби живопису
- Викладач: Сковронський Богдан Володимирович