Курс всесвітньої культури розрахований на перший курс культурологів
- Викладач: Петренко Владислав Вадимович
Курс розрахований на магістрів 1 курсу навчання. Він присвячений сучасним культурологічним методикам і практикам дослідження. Популярним культурологічним школам та течіям.
- Викладач: Петренко Владислав Вадимович
Ознайомлення студентів із теоретичними та практичними основами аналізу соціальних мереж. Студенти дізнаються про ключові принципи теорії мереж та збору даних із соціальних мереж. Також вони отримують практичні знання з проектування мереж та їх візуалізації за допомогою Gephi.
- Викладач: Ворожейкін Євген Петрович
Еволюція медіатехнологій за останні два десятиліття та зростання популярності цифрових інструментів у всіх видах соціальних практик сильно вплинули на культуру. Одним із результатів цього є нові способи та форми подання та аналізу інформації. Курс буде зосереджений на дослідженні однієї з таких нових форм, а саме аудіовізуального есе. Студенти познайомляться із соціально-культурним підґрунтям появи аудіовізуального есе, його специфікою та методами відеографічної критики. Курс поєднує перегляд різних аудіовізуальні есе та інтенсивну практику, щоб дослідити формальні, риторичні та естетичні стратегії відеографічної критики, які студенти втілять у своїх відеографічних роботах.
- Викладач: Ворожейкін Євген Петрович
Ознайомлення з базовими цифровими методами дослідження у сфері гуманітарних науках. Цей курс дозволить студентам розвивати та критично оцінювати низку цифрових гуманітарних навичок та методів дослідження. Крім того, цей курс сприяє розвитку компетентності критично аналізувати цифрову трансформацію, щоб зрозуміти її вплив на культуру. Зміст курсу є міждисциплінарним та орієнтованим на практику, тобто будуть викладені технічні основи та практично перевірені різні цифрові методи та інструменти для досліджень у сфері гуманітарних наук.
- Викладач: Ворожейкін Євген Петрович
Ознайомити студентів з традиційними та новітніми принципами та методами дослідження культурології, соціальної і культурної антропології, культурних студій для надання розуміння розробки та проведення дослідницьких проєктів.
- Викладач: Ворожейкін Євген Петрович
Ознайомлення студентів з базовими положеннями з предметних основ культурології, основними концептуальними парадигмами культурології
- Викладач: Ворожейкін Євген Петрович
Підготовка і проведення ректорської контрольної роботи з дисципліни "Історія мистецтв"
- Викладач: Соболєвська Світлана Олександрівна
- Викладач: Ворожейкін Євген Петрович
Основна мета дисципліни полягає формуванні базових знань з історії та теорії мистецтва новітніх технологій. Мистецтво та теорія розглядатимуться як взаємно інформативні – теорія слугуватиме критичною основою для читання творів мистецтва, тоді як твори мистецтва забезпечуватимуть обґрунтований засіб для підходу та дослідження теорії.
- Викладач: Ворожейкін Євген Петрович
- Викладач: Кирилова Ольга
Один із двох базових загальноосвітніх культурологічних курсів для магістерських програм з культурології всіх спеціалізацій (1 рік навчання, магістри).
Розглядає актуальну методологію культурології ХХІ століття.
- Викладач: Кирилова Ольга
- Викладач: Кирилова Ольга
Курс «Українська культура» передбачає цілісний системний аналіз історії національного культурно-цивілізаційного процесу у світовому контексті. Пропонований курс охоплює послідовність історичного розвитку національної культури від культури історичних предків українського народу та культури етносу – до культури народу.
Мета курсу – сформувати у студентів знання про основні закономірності історичного розвитку української культури як органічної складової світового культурно-цивілізаційного процесу.
Завдання курсу:отримати систему знань про витоки і тенденції розвитку національної культури від праслов’янських часів до початку ХХІ століття
У результаті опанування курсу студенти повинні отримати знання про:
- розмаїття підходів до сучасної періодизації національної культури;
- специфіку розвитку національної культури докласичного, класичного та некласичного періодів;
- співвідношення етнокультурних архетипів та динаміки їх історичного розгортання в національному процесі;
- головні культурні здобутки України різних культурно-історичних епох;
- Про сучасний стан і перспективи розвитку національної культури ХХІ століття.
Сформувати вміння:
- культурологічного аналізу текстів і життєвих явищ;
- критичної оцінки сучасної культурної ситуації в Україніки;
- творчого прочитання творів науки, філософії та мистецтва, усвідомлення їх національної специфіки;
- репрезентації національних цінностей у дискурсі міжкультурної комунікації.
- Викладач: Русаков Сергій Сергійович
- Викладач: Корнійчук Юлія
Прикладна культурологія
- Викладач: Русаков Сергій Сергійович
Історія європейської культури
- Викладач: Русаков Сергій Сергійович
Теорія масової культури ХХ століття для студентів ІV курсу напряму "Культурологія"
- Викладач: Русаков Сергій Сергійович
Мета курсу - осягнення предмету, методів та напрямів філософської антропології як вчення про буття людини, її місце у світі, коллізії сутності й існування.
- Викладач: Розова Тамара Вікторівна
- Викладач: Шкіль Людмила Леонідівна