Виробнича науково-педагогічна практика є невід'ємною складовою підготовки викладача закладу вищої освіти.
Така практика допоможе у формуванні у здобувачів навичок і вмінь організовувати та здійснювати навчальну, методичну та просвітницьку роботу у закладах вищої освіти.
- Викладач: Павлова Наталія Юріївна

- Викладач: Кириленко Олена Іванівна

Астрономія – фундаментальна наука про будову, динаміку, походження та еволюцію небесних тіл. Об’єктами дослідження астрономії є планети, комети, астероїди, зорі та зоряні скупчення, галактики та туманності, а також Всесвіт уцілому.
Одним з головних об'єктів сучасних астрономічних досліджень є Сонце - найближча до нас зоря, наше денне світило, від якого безпосередньо залежить існування життя на Землі.
Все наше життя тісно пов'язане з сонячною енергією. Цікаво, що свою залежність від Сонця люди зрозуміли з давніх-давен. Вони не знали природи денного світила, не мали ані найменшого уявлення про закономірності явищ, які на ньому відбуваються, але на основі свого практичного досвіду розуміли, що без Сонця не може бути й життя.
Дослідження Сонця - одне з центральних завдань сучасної астрофізики. Це пояснюється, з одного боку, тісним зв'язком, що існує між діяльністю Сонця і земними процесами, а з другого - тією обставиною, що Сонце - типова зоря.
Мета навчальної дисципліни - аналіз впливу сонячної активності на Землю і можливий вплив на сонячну активність.
До основних завдань курсу відносимо: дослідити вплив сонячної активності на Землю та можливий вплив на неї.
- Викладач: Кириленко Олена Іванівна

Програма практичної астрофізики, поряд з курсом «Астрономії» продовжує формувати у майбутніх вчителів фундаментальну систему астрофізичних знань. Теми курсу сформовані в окремі модулі, що передбачає поетапне його вивчення та рейтинговий контроль.
Робота над курсом організовується за модульно–рейтинговою системою, основний адміністративний принцип якої – вчасне виконання завдань. Мета модульно–рейтингової системи – сконцентрувати увагу і час студентів протягом семестру, шляхом проведення різноманітних методів моніторингу.
Умова: допуск до заліку отримають лише ті студенти, які виконають всі лабораторні роботи та складуть колоквіум.
- Викладач: Кириленко Олена Іванівна

СРС 6*5 балів = 30 балів
Кр 1 - 6 балів, Кр 2 - 7 балів, Кр 3 - 7 балів = 20 балів
тест - 10 балів
Всього - 60 балів!
Додаткові бали за активну участь на практичних заняттях!
- Викладач: Кириленко Олена Іванівна
Курс астрофізики - один з найбільших розділів сучасної астрономії який пояснює фізичні процеси і спостережувані явища, що відбуваються на небесних об’єктах, спираючись на закони фізики виконує дві основні функції: задовольняє потреби студентів у пізнанні навколишнього світу, а отже, формує їх загальнонауковий світогляд і готує студентів до викладання цього предмета у середній школі.
Значну частину курсу займає практична астрофізика, яка розробляє методи спостережень та інструментальну базу. Програма практичної астрофізики узагальнює все, що відкрито експериментально, формує у студентів вміння та навички при виконанні робіт з астрономічними приладами та обладнанням які використовують при визначенні візуальних зоряних величин небесних тіл та роботі з фотоматеріалами. Вивчення будови різноманітних телескопів на прикладі малого шкільного рефрактора і рефлектора «Міцар» приводить до набуття навичок роботи з оптичними приладами. Ознайомлення з основними методами кількісних досліджень якості астрономічних об’єктивів, набуття навичок у фотографуванні вибраної ділянки зоряного неба та навичок роботи з призовим спектрографом, знання про аберації в оптиці та методи їх виправлення формують науковий світогляд у студентів про тісний зв’язок між фізикою і астрономією. Це дає можливість пояснити відомі закономірності, передбачити клас нових астрофізичних спостережень приділяти певну увагу фізичним законам, які лежать в основі розглядуваних явищ.

- Викладач: ФІЛОНЕНКО Михайло Миколайович

Питання про суть речей, природні явища та Всесвіт в цілому одні з найдревніших. Жага людського пізнання зрозуміти реальність, що її оточує, побудувати картину світу, яку вона бачить та пробує усвідомити, завжди була головним рушієм у дослідженні Всесвіту.
Сучасні уявлення про Всесвіт, його закони розвитку та еволюцію, сформувались за допомогою досягнень чотирьох різних, але пов’язаних галузей, в саме: методики і техніки спостережень і експериментів, використання телескопа для спостереження космічних об’єктів, розробки універсальних фізичних теорій, а також створенні методів перевірки космологічних гіпотез. Розвиток кожного із цих напрямків тісно пов’язане із розвитком інших.
Вивчення навчальної дисципліни “Космологічні моделі Всесвіту” забезпечує формування спеціальних компетентностей, описаних в програмі підготовки фахівців зазначеної спеціальності.
- Викладач: Кириленко Олена Іванівна
- Викладач: Кириленко Олена Іванівна

У цьому курсі продовжуємо вивчати астрофізику та розглянемо такі розділи:
- Фізика Сонячної системи
- Фізика Сонця
- Фізика зір
- Викладач: Кириленко Олена Іванівна

- Викладач: Кириленко Олена Іванівна
- Викладач: ФІЛОНЕНКО Михайло Миколайович
Астрономія належить до фундаментальних наук. Вивчаючи цю дисципліну опановують основи природничо-наукової картини світу і формують науковий світогляд.
Використовуючи досягнення математики, фізики, хімії і техніки, астрономія вивчаю Всесвіт, який нас оточує. Тісний зв’язок між фізикою і астрономією сприяє взаємному збагаченню обох наук. Крім того, зв’язок астрономії з географією, хімією, історією, біологією, філософією допомагає розвитку цілісного сприйняття світу.
- Викладач: Кириленко Олена Іванівна